p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 Cyklisté vítáni

Zajímavosti v Buchlovicích

Městys Buchlovice

Buchlovice leží na severozápadním okraji rázovitého Moravského Slovácka, v předhůří lesnatého pohoří Chřiby. Nezapomenutelný výraz mu dává především charakteristický horizont s trojvrším Buchlova, Modly a Holého kopce. Při vyslovení názvu obce se mnohým vybaví především její známé památky – Státní hrad Buchlov, Státní zámek Buchlovice s parkem, na kopci Modla pak kaple sv. Barbory, ale i každoroční kulturní programy v rámci Buchlovského kulturního léta a jiné. Buchlovice jsou jednou z bran do Chřibů, výchozím místěm turistických stezek i cyklotras (Velkomoravská poutní cesta s cyklotrasami, Moravská vinařská stezka).

Turistické informační centrum v Buchlovicích je ideálním výchozím místem pro Vaše výlety po okolí, lze zde získat řadu informací, které jistě oceníte. Bližší informace na stránkách TIC: http://tic.buchlovice.cz/

Muzeum Podhradí Buchlovice

Nachází se ve stejné budově, jako TIC. V jeho přízemí najdete představení všech 14 obcí mikroregionu Buchlov a také obce Soblahov, s níž nás pojí letité přítelství. V poschodí se pak může návštěvník seznámit s historiií i současností městečka Buchlovice. Vedle stálé nabídky muzeum často ožívá vernisážemi originálních výstav.

Zámek a zámecká zahrada v Buchlovicích

Barokní zámecký komplex, vybudovaný Janem Dětřichem z Petřvaldu počátkem 18. století, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo, významem daleko přesahující hranice českých zemí. K zámku přiléhá zámecká zahrada a par, které představují jedny z nejvýznamnějších památek tzv. Historické zeleně, tvořící neoddělitelnou součást reprezentační architektury šlechtického sídla. Souástí zámecké zahrady je i záchranná stanice volně žijících živočichů.
Podrobnější informace: http://www.zamek-buchlovice.cz

ATC SMRAĎAVKA
Smraďavka 540
687 08 BUCHLOVICE
Tel.: +420 731 877 027
E-mail: atc-smradavka@email.cz
GPS: Loc: 49°4'45.955"N, 17°18'58.913"E